Donáška Nitra, Nitriansky kraj, Trnavský kraj, Trenčiansky kraj, Banskobystrický kraj

Časté otázky

Vaše najčastejšie otázky týkajúce sa ovocných kytíc - Ovoticoo

Aká je trvanlivosť ovocnej kytice?

Ovocná kytica má trvanlivosť 24 hodín, nakoľko sa jedná o čerstvé ovocie, preto by sa mala skonzumovať čo najskôr po jej donáške. V prípade že si chcete ovocnú kyticu odložiť na neskôr, mala by sa odložiť v pôvodnom obale do chladničky, a byť uchovávaná pri teplote +2 až +8 °C.

Z akého ovocia kytice pripravujete?

Kytice pripravujeme z kvalitného čerstvého a umytého ovocia a dbáme na jeho kvalitu i po celý čas prípravy kytice. Na krájanie ovocia väčšinou používame nože s keramickou čepeľou, aby ovocie ostalo čo najdlhší čas svieže a čerstvé.

Používate aj nejaké chemické látky pri výrobe ovocných kytíc, prípadne nejaké farbivá?

Pri príprave našich ovocných kytíc nepoužívame nikdy žiadne chemické látky a takisto ich nijako umelo neprifarbujeme. Jedná sa naozaj len o čisté umyté ovocie.

Čo tvorí podklad ovocnej kytice?

Podklad ovocnej kytice tvorí najčastejšie šalát. Samozrejme táto zelenina je po naaranžovaní ovocnej kytice nevhodná na konzum. 

Ako sa má ovocná kytica uchovávať ak ju nechcem hneď skonzumovať?

Ovocná kytica sa má uchovávať v chlade, čiže pri teplote +2 až +8 °C v chladničke, najlepšie zabalená v pôvodnom obale.

Ako sa ovocné kytice dodávajú? Sú nejako zabalené?

Ovocné kytice sa dodávajú darčekovo zabalené v celofáne, čím sú chránené pred vonkajšími vplyvmi, ako prachom či inými mechanickými nečistotami.    

                 Fotoalbum                                    kytica

Ako sa kytice prevážajú? Sú zachladené?
Ovocné kytice sú počas celej doby prepravy čiže donášky až k danému spotrebiteľovi uchovávané v chlade v chladiacich boxoch, kde sa samozrejme neustále monitoruje teplota prostredia. K Vám, čiže k spotrebiteľovi tak prídu ideálne zachladené, či v lete tak i v zime.
Kam si mám uložiť kyticu v aute, keď s ňou chcem ešte niekam cestovať?

Kyticu je najlepšie mať pri prevoze uloženú v batožinovom priestore auta, ideálne v termotaške alebo termoboxe, aby Vám vydržala svieža a čerstvá čo najdlhšie. 

Je ovocná kytica vhodná aj pre diabetikov?
Ovocie v ovocných kyticiach je samozrejme prirodzene sladké, záleží teda od konkrétneho stavu a stupňa cukrovky, a podľa toho si ustrážiť koľko ovocia a v akom množstve ho smie ten ktorý diabetik skonzumovať. Výnimku tvoria samozrejme kúsky ovocia máčané do čokolády, tie sú pre diabetika nevhodné.

 

Dôležité upozornenia !

 

Podklad ovocnej kytice je po naaranžovaní kytice NEVHODNÝ NA KONZUM !

Farba a tvar nádoby sa môžu odlišovať od obrázka na stránke. 

Ovocná kytica obsahuje bambusové špajdle, preto manipulujte s nimi opatrne. 

Pri alergii na určitý druh ovocia v ovocnej kytici treba zvýšiť opatrnosť pri konzumácii ovocnej kytice.

Ovocné kytice, najmä ak bola použitá čokoláda či rôzne posýpky môžu obsahovať mlieko, orechy, lepok, stopy sóje, sézamu a arašidov, ozdobné cukrovinky ako cukrové perličky, či ozdobná ryža môžu obsahovať azofarbivá, presvedčte sa teda, či osoba ktorá bude kyticu konzumovať nie je alergická na uvedené alergény. Potraviny obsahujúce farbivá, môžu mať nepriaznivé účinky na činnosť a pozornosť detí.